Baner Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki


Biuletyn Informacji Publicznej

Centrum Edukacji Artystycznej

Moniuszko - biografia, muzyka, ciekawostki, utwory

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO


DRODZY RODZICE

Drodzy Rodzice!


   W bieżącym roku z okazji 200 rocznicy urodzin Patrona Naszej Szkoły obchodzimy „Rok Moniuszkowski”. Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców uznały, że szkoła powinna uczcić tę rocznicę nie tylko na terenie szkoły, ale w naszym środowisku lokalnym. Od początku roku trwają przygotowania do spektaklu z utworami Stanisława Moniuszki prowadzone przez Panie: M. Lewandowską i J. Podwojewską.


  Prezydent Miasta Ciechanów przyjął ofertę szkoły na realizację cyklu 4 spektakli dla miejskich szkół podstawowych, które będą miała miejsce 29.03 w hali sportowej MOSiR.


  Szkoła ma możliwość zaistnienia w mieście i zaprezentowania umiejętności naszych uczniów również dla szerszej widowni 18.05. podczas Nocy Muzeów na Zamku Książąt Mazowieckich oraz we wspólnym koncercie z PCK i Sz w dniu urodzin kompozytora 05.05.


  Bardzo zależy nam na wysokiej jakości spektaklu, dlatego serdecznie prosimy Państwa o rzetelne podejście do frekwencji Waszych Dzieci na wszystkich zajęciach i próbach przygotowujących spektakl, który jest złożony z wystąpień zespołowych i efekt końcowy zależy od solidnego przygotowania wszystkich uczniów.


  Liczymy gorąco na Państwa wyrozumiałość i pomoc!


                                                                                     Z poważaniem


                                                                                     Dyrektor szkoły


                                                                                    Joanna Makijonko
Państwowa Szkoła Muzyczna